BAU’da 2. Türk Boğazları’nda Durumsal Farkındalık Sempozyumu

Bahçeşehir Üniversitesi ev sahipliğinde ve Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAU TÜRBAM) öncülüğünde, Türk Boğazları Deniz Trafik Düzeni Tüzüğünün 20.Yılı kapsamında 2.si gerçekleşecek olan “Türk Boğazları’nda Durumsal Farkındalık Sempozyumu” düzenleniyor.

12 Mayıs 2014 Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan sempozyum açılış konuşmaları ardından 3 farklı oturum ile yapılacak. Yapılacak olan oturumları Dr. Nilüfer Oral, Dr. Kapt. Özkan Poyraz ve Dr. Burhan Kara yönetecek.

Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAU TÜRBAM), YÖK tarafından kabul edilip 12 Haziran 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanması ile Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kurulmuş ve Temmuz 2013 den itibaren Beşiktaş yerleşkesinde çalışmalarına başlamıştır.

BAU TÜRBAM İstanbul ve Çanakkale Boğazları ile Marmara Denizi’nde seyir, can, mal ve çevre emniyetinin, deniz ve çevre güvenliğini sağlaması için katkılarda bulunması ve farkındalık yaratacak ulusal ve uluslararası çalışmalar yapmayı hedef belirlemiştir.

DenizHaberci | www.denizhaberci.com

DenizHaberci

DenizHaberci | Denizcilik Haberleri ve Köşe Yazıları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir