Denizlerin Kadınları “Yakamoz 2016″da Buluşuyor

Türk denizcilik sektöründe, Kaptan, Başmühendis, Güverte-Makine Zabiti, Gemi İnşa Mühendisi, Akademisyen, Broker, Avukat, İşletmeci ve Gemi İşletmeleri’nde yönetici olarak görev yapan kadınlar, sektörde farkındalık oluşturmak ve kadınların sorunlarına çözüm üretebilmek için 8 Mart 2016 Dünya Kadınlar Günü’nde The Green Park Pendik Hotel & Convention Center’de bir araya geliyor.

09.00-18.30 saatleri arasında tüm gün sürmesi planlanan organizasyonda, sektördeki farklı çalışma gruplarının sorunlarının dile getirileceği 5 oturum boyunca 200’den fazla katılımcı, konuşmacıların başarı hikayelerini kendi ağızlarından dinleme ve merak edilenleri sorma fırsatı bulacak. Sempozyumun sunuculuğunu ise ünlü sunucu/oyuncu Savaş Karakaş üstleniyor.

“Yakamoz: Deniz ve Kadın” temalı sempozyumun çıkış noktası olarak denizcilik sektörü gibi kadın oranının az olduğu bir sektörde ışıltı ve başarılarıyla bu sektörün “Yakamoz”larının sesini duyurmak olarak belirlendiği açıklandı.

Tüm denizci kadınların sorunlarını gündeme taşımak adına oluşturulan organizasyona; TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası önderliğinde, İMEAK Deniz Ticaret Odası, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası, Türk Armatörler Birliği,Türkiye Denizcilik Federasyonu ve WISTA Türkiye destek veriyor.

Sempozyuma ait detaylı bilgilere, Yakamoz Sempozyumu web sitesi ile birlikte sosyal medya Facebook, Twitter, Linkedin ve Instagram hesaplarından da ulaşılabiliyor. Aynı zamanda sempozyuma katılmak isteyenlerin mutlaka sempozyum web sitesinden kayıt olması gerekliliği özellikle belirtiliyor.

DenizHaberci | www.denizhaberci.com

DenizHaberci

DenizHaberci | Denizcilik Haberleri ve Köşe Yazıları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir