İstanbul’da Kabotaj Bayramı Kutlamaları Gerçekleşti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve İstanbul Valiliği tarafından organize edilen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları Beşiktaş semtinde gerçekleştirildi.

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları sabahın erken saatlerinde Ortaköy İskelesi’ne kurulan platform üzerinde bale gösteriyle başladı. Balerinler aynı zamanda denize dalarak sualtı bale gösterisi de yaptı.

Barbaros Meydanı’nda düzenlenen resmi törende ise Beşiktaş Belediye Bandosu ve İTÜ Denizcilik Fakültesi Boru-Trampet Takımı İstanbul’lulara görülmeye değer bir gösteri ve geçiş töreni izletti.

Düzenlenen törende UDHB Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Cemalettin Şevli, İstanbul Vali Yrd. Emin Çolak, İstanbul Liman Başkan Yrd. Mubin Salter Salt, Kıyı Emniyeti Genel Müdür Yrd. Ülker Acarer ve IMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan Kabotaj Bayramı dolayısıyla birer konuşma gerçekleştirdi.

İstanbul’da gerçekleşen 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları deniz şehitleri için denize çelenk bırakılması ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı deniz araçlarının su gösterisi ile sona erdi.

DenizHaberci | www.denizhaberci.com

Hüseyin Altay YONTAN

DenizHaberci | Kurucu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir