UDHB’nda Görev Değişimi Gerçekleşti

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan`a Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini devretti.

Yaklaşık 12 yıldır Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevini milletin beklentilerini karşılayacak şekilde yapmanın gayreti içinde olduğunu söyleyen Sn. Yıldırım, “Bugün gönül rahatlığıyla, huzurla, arkamda tereddüt kalmadan uzun yıllar hem siyaset öncesi hem siyaset sonrası bu bakanlıkta genel müdürüm olarak Türkiye’nin temel altyapı projelerinin gerçekleştirilmesinde Marmaray gibi limanlar gibi havalimanları gibi aktif görev yapan ve 2 dönemdir Kars, Serhat ilimizi TBMM’de temsil eden Ahmet Arslan kardeşimize bugün görevi veriyorum. Allah yardımcın olsun, hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Bakan Ahmet Arslan da işinin zor olduğunun konuşmaya başlarken ortaya çıktığını belirterek, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında çığır açmış, dünyaya malolmuş projeleri bitirmiş bir bakanın, başbakan olarak konuşmasından sonra söz almanın kendisini terlettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanın vizyonu, Başbakanın çizdiği yolda, Ulaştırma Bakanlığı bayrağını devralmaktan gurur duyduğunu belirten Sn. Arslan, “Bu bayrağı, taşımaktan onur duyacağım. Binali Yıldırım ile çalışmanın terlemek anlamına geldiğini herkesin bilmesi gerekir. Hiçbir zaman torpilli olmak demek değildir. Elbette ki şanslıyız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını ve projeleri çok iyi bilen bir başbakanla çalışmak şans, ancak çok iyi bilen bir başbakanın izinden gitmek bir o kadar zordur.” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından Bakan Arslan, Başbakan Yıldırım’a çiçek ve hediye takdim etti.

UDH Bakanı Ahmet Arslan Kimdir?

Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962’de Kars Kağızman’da doğdu. Gemi İnşa ve Makine Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi, Milli Güvenlik Akademisi 56. Dönem mezunudur.

Özel sektörde yedi yıl ve Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu. Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulundu.

“Türk Dünyası Mühendislik Ödülü”, “Fahri Profesörlük” unvanı ve “2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı” ödülleri sahibidir. 12 Haziran 2011 genel seçiminde AK Parti Kars milletvekili seçildi. 1 Kasım 2015 genel seçiminde yeniden Ak Parti Kars Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Plan Bütçe Komisyonu üyeliği yaptı. 26. Dönemde Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda Başkanvekilliği görevini sürdürdü. 24. ve 26. Dönemlerde Türkiye-Çek Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. Evli ve 1 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

DenizHaberci | www.denizhaberci.com

DenizHaberci

DenizHaberci | Denizcilik Haberleri ve Köşe Yazıları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir